Bezsprzecznie w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Należy przez to uczyć maluchy języka obcego od małego. Przedszkole anglojęzyczne w Krakowie da dziecku szansę na poznanie języka angielskie bardzo wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to tylko jedne z miejsc w których znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem żeby dowiedzieć się więcej informacji o nauce języka obcego przez najmłodszych.

Nauka języka przez dziecko – jak przebiega?

Najmłodsi uczą się języków sposobem symultanicznym a także w sposób następczy. Sposób symultaniczny dotyczy dzieci dwujęzycznych, natomiast sposób następczy dotyczy do pozostałych dzieci.

Kiedy zacząć naukę języka obcego?

Jeżeli chodzi o naukę języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym lepiej. Eksperci mówią że już 3-miesięczne niemowlęta mogą zacząć naukę języka obcego. Powodem tego jest fakt, że do dwunastego miesiąca maluch słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego możliwego języka. Po upływie tego okresu dziecko koncentruje się tylko i wyłącznie na głoskach, które są używane wokół niego. By zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy wystarczy dać dziecku szansę do jej słuchania.

Nauka języka obcego – dlaczego warto zacząć w młodym wieku?

Niektórzy pojawiają mit że dzieci nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości wiadomości, by naukę można było uznać za sensowną. Jest to kłamstwo, z tego względu nauka języka obcego dzieci ma wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dziecka świetną zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka we wczesnym wieku jest doskonałym treningiem dla mózgu dziecka, bo pozwala rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego są szansą aby nawiązać nowe znajomości.

Nauka języka obcego – jakie są jej etapy?

Miejmy w pamięci że nie zawsze idzie prosto. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Aczkolwiek zwykle po jakimś czasie dziecko nabiera pewności i zaczyna budować zdania, poznaje zwroty w języku obcym i zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że na początku nie warto zaczynać z nauką gramatyki.

Jak wiele języków można uczyć dziecko jednocześnie?

Masz w planach, aby wychować poliglotę? Twój maluch wykazuje duże zainteresowanie wieloma językami? W takim przypadku warto rozważyć przyswajanie kolejnego języka przez malucha. Jaka jest jednak maksymalna ilość języków obcych które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki na tym etapie to maksymalna ilość, ze względu, że nauka kolejnych będzie już problematyczna.