Konto prywatne jako firmowe

Konto prywatne jako firmowe

Zakładasz firmę, ale nie wiesz, jakie powinno ona mieć konto. Konto prywatne jako firmowe to dylemat wielu przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Jak przepisy prawne regulują kwestię konto prywatne jako firmowe. Dużo w szczególności zależy od wielkości firmy i zapotrzebowania przedsiębiorcy.

Konto prywatne jako firmowe

W przepisach prawa, w tym między innymi w Ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, ordynacji podatkowej, a także w Ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych zawarte są zapisy o tym, aby przedsiębiorca posiadał obowiązkowo konto bankowe do transakcji bezgotówkowych. Nie wskazano jednak w przepisach prawa, jakie konto powinno to być. Zatem może być to także konto prywatne jako firmowe. Wówczas przedsiębiorca nie musi zakładać osobnego konta dla swojej firmy, ale potraktować po prostu konto prywatne jako firmowe. Nie zawsze jednak jest to wygodne dla właściciela firmy.

Czy warto potraktować konto prywatne jako firmowe?

Przede wszystkim konto prywatne jako firmowe jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy chodzi o małe firmy i osoby samo zatrudnione. Nie posiadają one często zróżnicowanych wpływów, często również osoby samo zatrudnione współpracują z jednym pracodawcą, dlatego zarządzanie przez nie swoimi finansami firmowymi nie jest skomplikowaną czynnością.

Gdy jednak będzie się chciało zachować przejrzystość finansową swojej firmy, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z konta firmowego. Do dyspozycji ma się nawet darmowe konta, więc można w ten sposób bez żadnych dodatkowych kosztów zajmować się środkami zarabianymi przez firmę i wydawanymi przez nią. Darmowe konta firmowe dostępne są także przez internet, często dają darmowe przelewy, darmowe karty płatnicze, zatem warto przyjrzeć się bliżej tego rodzaju ofertom.

Podsumowując, założeni konta firmowego nie jest obowiązkowe, ale nie zawsze konto prywatne jako firmowe sprawdza się idealnie. Znacznie wygodniejsze jest posiadanie konta bankowego firmowego, dzięki któremu zarządzanie firmowymi finansami będzie bardziej klarowne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto...
Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity...

1 komentarze

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge