Konto firmowe z debetem ? jak je uzyskać?

Konto firmowe z debetem ? jak je uzyskać?

Debet na koncie to bardzo wygodne rozwiązanie. Konto firmowe z debetem nie jest jednak aż tak łatwo dostępne. Gdy wybiera się konto firmowe, warto dokładnie zapoznać się z ofertami i warunkami prowadzenia usługi, zwłaszcza gdy chodzi o konto debetowe. Konto firmowe z debetem nie jest dodatkowo dostępne dla każdego przedsiębiorcy, zwłaszcza gdy mowa o nowych firmach.

Konto firmowe z debetem ? dla kogo?

Mikro przedsiębiorcy oraz małe firmy mogą mieć większe problemy z dostępem do debetu na koncie w porównaniu z dużymi przedsiębiorstwami. Dodatkowo też konto firmowe z debetem może być związane dodatkowymi kosztami, a wiadomo, że na początek wiele firm woli wybrać konto całkowicie darmowe, aby zminimalizować wszystkie koszty prowadzenia działalności. Konto firmowe z debetem jest głównie skierowane dla tych firm, które posiadają już jakiś rynkowy staż, na podstawie którego można przyznać im taki kredyt odnawialny. Niemniej jednak także kilka banków oferujących konta firmowe jest go w stanie dostarczyć swoim początkującym w biznesie klientom.

Konto firmowe z debetem ? warunki

Aby skorzystać z debetu na koncie, konieczne jest zadeklarowanie określonych comiesięcznych wpływów. Gdy będą one systematycznie księgowane na rachunku firmowym, z debetu będzie można korzystać bez przeszkód. Jeżeli wpłat nie będzie, wówczas debet może być zablokowany. Konto firmowe z debetem może wymagać minimalnego okresu prowadzenia działalności, ale nie zawsze jest to aplikowany przez banki wymóg. Jeżeli trzeba go spełnić, zazwyczaj firmę trzeba posiadać od minimum 12 miesięcy.

Oprocentowanie debetów nie jest wysokie, to około 13 proc., ale należy sprawdzić dokładnie koszty w tabelach opłat banków. Wartość maksymalnego dopuszczalnego debetu na koncie może wynosić nawet 500 tysięcy złotych dla największych firm z dobrą zdolnością kredytową, ale dla małych graczy to często około 5 tysięcy złotych. Wartość ta jest obliczana na podstawie zadeklarowanych wpływów. Za debet na koncie trzeba czasami też zapłacić. Koszty wyznaczone są w tabelach opłat.

Konto firmowe z debetem to zatem bardzo dobre wsparcie dla firmy, w tym na start. W razie potrzeby środki zawsze są do dyspozycji na koncie bankowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto...
Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity...

2 komentarze

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge