Konto dla małych firm

Konto dla małych firm

Małe firmy oraz osoby samo zatrudnione często zastanawiają się, czy warto zakładać konto bankowe. Konto dla małych firm może być jednak atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli na oddzielenie osobistych wydatków od tych firmowych. Konto dla małych firm wcale przy tym nie musi wiązać się z dodatkowymi opłatami, ponieważ wiele banków oferuje swoim klientom biznesowym konta darmowe.

Darmowe konto dla małych firm

Optymalnym rozwiązaniem będzie darmowe konto dla małych firm. W tym segmencie liczą się w szczególności oszczędności, dlatego brak opłat będzie bardzo dobry. Za otwarcie konta banki nie pobierają dodatkowych opłat, niemniej już za prowadzenie trzeba czasami dopłacić. Bezpłatne prowadzenie konta może być związane z koniecznością utrzymania na nim salda w wyznaczonej wysokości lub też określonych wpływów, które deklaruje się przy otwarciu konta. Dodatkowo konto dla firm może posiadać debet, ale koszty mogą być też wyższe niż w przypadku konta darmowego. Warto też wskazać, że konto darmowe może nie być kontem oszczędnościowym, czyli nie będzie posiadało oprocentowania.

Co powinno posiadać konto dla małych firm?

Optymalne konto dla małych firm to konto internetowe. Dzięki niemu będzie można szybko i wygodnie zarządzać swoimi finansami i dodatkowo też uzyska się dostęp do licznych usług. Przez internet samodzielnie będzie można wykonywać przelewy, będzie można wnioskować o kredyty przez internet, w tym gotówkowe oraz odnawialne. Dodatkowo można też zarządzać kartami płatniczymi, innymi kontami walutowymi i pomocniczymi.

Następnie istotne są jak najniższe opłaty za przelewy, w tym do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Również istotne są darmowe przelewy międzybankowe. Dla niektórych firm liczy się również to, aby posiadać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Obecnie w Internecie można znaleźć od ręki konto dla małych firm. Porównywarki internetowe od razu pomogą w znalezieniu optymalnej oferty, która będzie dopasowana do zapotrzebowania przedsiębiorstwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto...
Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity...

2 komentarze

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge