Konto bankowe dla firm i karta ? jak wybrać korzystną ofertę?

Konto bankowe dla firm i karta ? jak wybrać korzystną ofertę?

Większość przedsiębiorców zakładających konto bankowe dla firm wybiera również do niego kartę płatniczą. Praktycznie każdy rachunek bankowy dla firm może zaoferować pełną gamę kart płatniczych i dodatkowo karty kredytowe, aby korzystanie ze zgromadzonych na nim środków było jeszcze łatwiejsze. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrą ofertę konta wraz z kartą.

Rachunek bankowy dla firm z kartą ? co zyskujesz?

Karta płatnicza i kredytowa to wygoda, czyli możliwość realizacji szybkich transakcji bezgotówkowych bez konieczności noszenia ze sobą pieniędzy. Dodatkowo można też uzyskać świetne oferty w usługach cashback i z rabatami w placówkach handlowo-usługowych. Można wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach na całym świecie i realizować transakcje przez internet. Co więcej większość kart obsługuje płatności zbliżeniowe.

Do jednego konta można zamówić kilka kart i łatwo zarządzać nimi całkowicie przez internetowe konto bankowe dla firm ? zamawiać nowe karty, sprawdzać i zmieniać limity, transakcje, blokady czy zmieniać PIN. Kartę można uzyskać także, jeżeli ma się walutowe konto bankowe dla firm.

Konto bankowe dla firm za darmo, a ile za kartę?

Zakładając rachunek bankowy dla firm, można od razu złożyć wniosek o wydanie karty. Opłata za jej otrzymanie nie jest naliczana. Natomiast koszty pojawiają się już w kwestii jej użytkowania. Banki chwalą się darmowymi kartami do rachunków, ale trzeba spełnić określone warunki, aby uniknąć odpłatności. Oznacza to zwykle dokonanie transakcji bezgotówkowo kartą na wyznaczoną sumę przez okres miesiąca, na przykład 100 czy 200 złotych. To dość łatwy do spełnienia warunek, ale w przeciwnym przypadku trzeba przygotować się na opłatę około 5 złotych. Dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie karty, ale jest ono dobrowolne.

Wypłaty z bankomatów własnych są darmowe, natomiast za wypłatę środków z pozostałych bankomatów nieraz trzeba płacić (kwota obliczana jest procentowo od sumy wypłaconych pieniędzy), chociaż często jest to darmowa usługa, nawet w przypadku korzystania z bankomatów zagranicznych.

Dlatego jeżeli zakłada się konto bankowe dla firm, warto wybrać dodatkowo kartę. Wówczas korzystnie ze środków będzie znacznie łatwiejsze i w wielu przypadkach całkowicie darmowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto...
Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity...

6 komentarzy

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge