Jakie pułapki może mieć najlepsze konto firmowe?

Jakie pułapki może mieć najlepsze konto firmowe?

Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity komfort i brak opłat związanych z prowadzeniem spraw finansowych. Gwiazdki w promocjach, kruczki w umowach, ograniczenia różnego rodzaju sprawiają, że konto, które na pierwszy rzut oka może wydawać się idealne, w rzeczywistości jednak takie nie jest. Co zatem powinny zapewniać najlepsze konta firmowe, by były wsparciem, a nie dodatkowym obciążeniem dla firmy?

Uwaga ? nawet najlepsze konta firmowe mogą dodawać opłaty

Większość banków reklamuje swoich konta firmowe jako całkowicie darmowych. Trzeba jednak pamiętać, że 0 złotych za otwarcie i prowadzenie rachunku, darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów w folderze reklamowym nie oznaczają, że posiadanie rachunku i korzystanie z niego będzie w ogóle bez opłat.

Banki konkurują bezpłatnymi ofertami, ale mają też do nich różne warunki, na przykład prowizja od wypłaty w bankomatach innych banków, ograniczona liczba darmowych przelewów na miesiąc, określona wysokość salda, aby prowadzenie konta było bezpłatne. Dodatkowo jeżeli do konta zamawia się karty, warto sprawdzić ich warunki użytkowania ? nawet najlepsze konto firmowe może wymagać wykonania określonej liczby transakcji bezgotówkowych na daną kwotę, aby nie nakładać opłaty za posiadanie karty.

Najlepsze konto firmowe ? 0 złotych za otwarcie, prowadzenie i przelewy

Przy poszukiwaniu dobrego konta dla firmy warto sprawdzać na początek zatem opłaty za jego otwarcie i prowadzenie. Praktycznie wszystkie banki gwarantują darmowe otwarcie konta dla firm, ale już z jego prowadzeniem mogą wiązać się opłaty. Przykładowo bezpłatne prowadzenie konta firmowego może obejmować tylko 12 pierwszych miesięcy.

Kolejna kwestia to przelewy. Przelewy wewnętrzne są bezpłatne, te do innych banków natomiast zwykle są też nie kosztują, ale ich liczba może być ograniczona, więc warto zwrócić na to uwagę. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy opłaty pobierane są za przelewy do ZUS i US. Także zlecenia stałe mogą być płatne oraz oczywiście przelewy walutowe.

Dodatkowe usługi w ramach konta firmowego

Co jeszcze powinno gwarantować najlepsze konto firmowe? Przy wyborze powinno się zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, które mogą przydać się w biznesie. Wspomniane karty płatnicze są już standardem. Warto sprawdzić również dostępność kredytów ? najwygodniejsze to te do wzięcia przez internet. Ponadto pomocny będzie internetowy dostęp do produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych.

Zatem najlepsze konto firmowe to zawsze te indywidualnie dobrane i warto dokładnie prześledzić jego opłaty i warunki, aby być z niego potem całkowicie zadowolonym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto...
Szybki dostęp do rachunku, zlecanie przelewów, błyskawiczne zaciąganie kredytów ?...

10 komentarzy

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge