Jak wybrać prawdziwie darmowe konto dla firm?

Jak wybrać prawdziwie darmowe konto dla firm?

Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto dla firm i praktycznie wszyscy przedsiębiorcy poszukują takich właśnie ofert, jeżeli chcą założyć rachunek. Jednak nie każde darmowe konto dla firm jest takie całkowicie ? opłaty jak najbardziej są doliczane. Dlatego jeżeli poszukuje się dobrego konta, warto wiedzieć, jak je wybrać, by nie przepłacić.

Bezpłatne konto firmowe z gwiazdką

0 złotych za otwarcie i prowadzenie konta, 0 złotych za przelewy, 0 złotych za kartę, 0 złotych za wypłaty z bankomatów ? tym najczęściej starają się przyciągać banki oferujące bezpłatne konto firmowe. Jednak nieomal do każdego z tych elementów można też znaleźć w umowie gwiazdkę, która precyzuje, kiedy trzeba za nie płacić.

Zasadniczo żaden bank nie stosuje opłat za otwarcie rachunku, większość także nie pobiera opłat za jego prowadzenie nawet przy braku środków. Tutaj jednak może pojawić się pierwsza gwiazdka, ponieważ bank może wymagać minimalnego salda lub minimalnych comiesięcznych wpływów. Kolejna kwestia to przelewy ? także większość banków nie daje ograniczeń w przypadku przelewów internetowych i do ZUS i US, które są bezpłatne, ale nie jest to regułą. Dodatkowo bezpłatne przelewy nie włączają przelewów europejskich SEPA i innych walutowych. Wydanie i korzystanie z karty też nie musi kosztować, ale warto sprawdzić, czy bank nie wymaga wydania określonej kwoty, np. 300 złotych miesięcznie jako transakcje bezgotówkowe. Dodatkowo można sporo zapłacić za wypłaty z bankomatów innych banków i bankomatów zagranicznych.

Ile może cię kosztować darmowe konto dla firm?

Zatem bezpłatne konto firmowe może rzeczywiście być dość drogie i korzystanie z niego zamiast 0 złotych w ciągu roku może wynieść od kilkunastu do nawet kilkuset złotych! Dlatego o rzeczywiście darmowe konto dla firm wcale nie jest tak łatwo i kluczem jest sprawdzenie kosztów różnych usług.

Oczywiście, nawet dodatkowe opłaty nie muszą być zawsze naliczone, przykładowo jeżeli nie wykonuje się przelewów walutowych czy utrzymuje się stale określone saldo. W związku z tym nie należy z miejsca odrzucać tych kont, które stosują warunkowo opłaty, ale przeanalizować, czy będzie można spełnić ich wymogi.

Aby znaleźć dobre darmowe konto dla firm, warto skorzystać z internetowych porównywarek, które dokładnie przedstawiają wszystkie koszty usług.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity...
Szybki dostęp do rachunku, zlecanie przelewów, błyskawiczne zaciąganie kredytów ?...

25 komentarzy

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge