Gdzie po najtańsze konto firmowe?

Gdzie po najtańsze konto firmowe?

Jako przedsiębiorca nie trzeba posiadać konta firmowego, ale to mocno polecane. Dzisiaj można znaleźć dla swojej firmy także najtańsze konto firmowe, dzięki któremu będzie można wygodnie zarządzać swoimi finansami, które będą oddzielone od tych osobistych.

Najtańsze konto firmowe dla małej firmy

Często osoby samo zatrudnione lub właściciele małych firm zastanawiają się, czy konieczne jest zakładanie w ich przypadku konta bankowego. Przepisy prawa nie wskazują na taki obowiązek, ale konto warto po prostu mieć. Dzisiaj banki ponadto konkurują o to, aby dostarczyć swoim klientom biznesowym najtańsze konto firmowe, a przy tym często są to konta darmowe. Zakładając taki rachunek, niczego się nie traci, a przy tym można sporo zyskać. Dla małej firmy rzeczywiście najlepsze będzie najtańsze konto firmowe, ponieważ często liczy się w tym zakresie w szczególności korzystna opłata. Za niektóre konta bankowe rocznie trzeba płacić nawet ponad 500 złotych, dlatego opcja płatności 0 złotych jest w porównaniu o wiele lepsza. Potem zawsze można zdecydować się na przeniesienie rachunku do innego banku.

Czy zawsze warto wybierać najtańsze konto firmowe?

Darmowe konta firmowe są dostępne praktycznie dla każdej firmy, ale trzeba przy tym pamiętać, że bank może zażyczyć sobie spełnienia w tym zakresie dodatkowych warunków. Może być to na przykład konieczność utrzymywania stałego salda na koncie, zadeklarowanie comiesięcznych wpływów na konto. W przeciwnym przypadku darmowe konto będzie już wiązało się z opłatami i nie będzie to wcale najtańsze konto firmowe z dostępnych. Przed selekcją oferty, warto sprawdzić warunki, a dodatkowo również zaplanować z góry swoje finanse firmowe, na przykład docelowe saldo na koncie.

Warto też pamiętać o tym, że nie za każdym razem najtańsze konto firmowe daje kompleksowy wybór usług. Czasami jest tak, że uzyskuje się w bez opłat ograniczoną obsługę, w tym brak debetu na koncie, płatne karty płatnicze, płatne wypłaty we wszystkich bankomatach. Również najtańsze konto firmowe może w ogóle nie zarabiać, czyli może nie być oprocentowane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zapewne wszyscy wiedzą, że aby uzyskać dochód trzeba zainwestować. Ale...
Coraz więcej firm prowadzi transakcje z zagranicznymi kontrahentami. Zwykły rachunek...
Praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie darmowe konto...
Nie każde najlepsze konto firmowe może zapewnić swojemu posiadaczowi całkowity...

1 komentarze

  • Lux napisał(a):

    500zł, a 0zł to nie mała równica, jednak dzisiaj nie widziałam konta bez opłat. Zawsze są jakieś wymagania, a to comiesięczny wpływ, a określona ilość transakcji.

Napisz komentarz


Imię (required)

Email (required)

Adres www

CommentLuv badge